header print


אם נסתכל היטב לתוך עצמינו נגלה שאנו מנהלים את החיים לפי הרבה גורמים שיוצרים בתוכינו מידה רבה של מתח, כאב וסבל. במקום לשחרר את הגורמים הללו ולאפשר לעצמינו להרגיש חופשיים, אנו נאחזים באותם הדברים בקנאות, בטוחים שהם נחלתינו. לא עוד! מהיום, מוותרים על הדברים שאינם משרתים אותנו יותר, ומאמצים את השינוי.

אושר

1. ותרו על הצורך להיות תמיד צודקים
רבים מאיתנו לא סובלים את הרעיון שאנחנו מסוגלים לטעות. אנחנו רוצים להיות תמיד צודקים ומבחינתנו, אנחנו תמיד צודקים, גם במחיר של סיום יחסים נהדרים או גרימת כאב ומתח לעצמנו ולאחרים. זה פשוט לא שווה את זה! בכל פעם שאתם מרגישים את הצורך לקפוץ לקרב של תוכחה, שאלו את עצמכם: "האם האגו שלי באמת כל כך גדול?", "האם אני מעדיף להיות צודק או מעדיף להיות נחמד?" תתפלאו, בהרבה מקרים מדובר בשני ניגודים.

2. ותרו על הצורך בשליטה
היו מוכנים לוותר על הצורך להיות תמיד בשליטה על מה שקורה לכם ובסביבתכם - מצבים, אירועים, אנשים ונסיבות. בין אם האנשים סביבכם הם אהובים ומכרים ובין אם הם זרים ברחוב - פשוט אפשרו להם להיות. תנו לעולם לתפוס את הצרה שלו בדיוק כמו שהוא, ותראו איך תרגישו הרבה יותר טוב. לאו דזה אמר: "העולם מנוצח על יד אלה שנותנים לו להיות, אבל כאשר אתה מנסה ומנסה, העולם תמיד יהיה  בלתי מנוצח".

3. ותרו על האשמה
ותרו על הצורך שלכם להאשים אחרים במה שיש לכם או אין לכם, במה שאתם מרגישים או לא מרגישים. הפסיקו לבזבז אנרגיה וקחו אחריות על החיים שלכם.

4. ותרו על התבוסתנות
כל כך הרבה אנשים פוגעים ומכשילים את עצמם בגלל חשיבה שלילית ותפיסה תבוסתנית של עצמם. אל תאמינו לכל מה שהמוח שלכם אומר לכם, במיוחד אם זה שלילי. אתם יותר טובים מזה! אקהרט טולה אמר פעם: "המוח הוא כלי מעולה אם משתמשים בו נכון. שימוש מוטעה, לעומת זאת, הופך אותו להרסני מאוד".

5. ותרו על האמונות המגבילות
ותרו על המגבלות של 'יכול או לא יכול' של 'אפשר או אי אפשר'. מעתה והלאה לא תתנו לאמונות המגבילות לתקוע אתכם במקום הלא נכון. פרסו כנפיים ועופו גבוה!
אלי ראסל אמר: "האמונה היא לא רעיון שנערך על ידי המוח, זה הרעיון שמחזיק את המוח". 

אושר

6. ותרו על התלונות
ותרו על הצורך המתמיד להתלונן על כל הדברים, האנשים, המצבים, האירועים והנסיבות שגורמים לכם לכאורה להיות אומללים ומדוכאים. אף אחד לא יכול לגרום לכם להתעצב ושום סיטואציה לא יכולה לעשות אתכם אומללים, אלא אם כן אתם מאפשרים להם. זו לא הסיטואציה שמעוררת את הרגשות האלה, אלא הבחירה שלכם כיצד להסתכל על הדברים. אף פעם אל תזלזלו בכוחה של חשיבה חיובית.

7. ותרו על המותרות של ביקורת
ותרו על הצורך השיפוטי להעביר ביקורת על דברים, אירועים ואנשים ששונים מכם. כולנו שונים זה מזה, אך דומים בדבר אחד: אנחנו רוצים להיות מאושרים, אוהבים, נאהבים ומובנים. אל תשפטו את האמצעים שאחרים מאמצים בדרכם להשיג את המטרה הזו.

8. ותרו על הצורך להרשים אחרים
הפסיקו לנסות להיות משהו שאתם לא, רק כדי לרצות אחרים. זה לא עובד ככה. ברגע שתפסיקו לנסות להיות מישהו אחר, ברגע שתסירו את המסיכה ותחדלו ממאמצים להיות "האני האמיתי" שלכם, אנשים יימשכו אליכם, ללא מאמץ.

9. ותרו על ההתנגדות לשינוי
שינוי הוא טוב. שינוי מסייע לעבור מנקודה לנקודה. שינוי עוזר לשפר את החיים שלכם ושל הסובבים אתכם. אמצו את השינוי ואל תתנגדו לו. ג'וזף קמפבל אמר: "עקבו אחרי האושר שלכם והיקום יפתח את דלתותיו במקום בו היו רק קירות".

10. ותרו על תוויות
הפסיקו לשים תוויות על דברים, אנשים ואירועים שאתם לא מבינים או שנראים לכם מוזר. נסו לפתוח את הראש, צעד אחר צעד. מוחות עובדים רק כשהם פתוחים. ווין דייר אמר: "הצורה הגבוהה ביותר של בורות היא כאשר אתה דוחה משהו שאין לך שמץ של מושג לגביו".


 

11. ותרו על הפחדים שלכם
הפחד הוא רק אשליה, הוא לא קיים, אנחנו יצרנו אותו. זה הכל בראש. תקנו את מה שמרגיש בפנים, ומה שנראה בחוץ יסתדר מעצמו. פרנקלין רוזוולט אמר: "הדבר היחיד שעלינו לפחד ממנו הוא הפחד עצמו".

12. ותרו על התירוצים
ארזו בחבילה את כל התירוצים ושלחו אותם הרחק, כי מהיום אין לכם שום צורך בהם. הרבה פעמים אנחנו מגבילים את עצמינו בחסות התירוצים. במקום לגדול ולשפר את עצמינו ואת חיינו, אנחנו נתקעים בשקרים של עצמינו ומערימים תירוצים על גבי תירוצים. בסופו של דבר, 99.9% מהתירוצים הללו לא אמיתיים.

13. ותרו על העבר
זה קשה, במיוחד כאשר העבר נראה הרבה יותר טוב מההווה והעתיד נראה מפחיד. אבל קחו בחשבון את העובדה שהרגע הנוכחי הוא כל מה שאתם צריכים וכל מה שאי פעם תצטרכו. אל תשכחו שהעבר שאתם כל כך מתגעגעים אליו, הוא זה שהתעלמתם ממנו כשהיה הווה. הפסיקו להשלות את עצמכם. היו נוכחים בכל מה שאתם עושים ותיהנו מהחיים - אחרי הכל, החיים הם מסע, לא יעד. אמצו חזון ברור לגבי העתיד, אבל אל תשכחו להיות נוכחים בכאן בעכשיו.

14. ותרו על נספחים
עבור רבים זה מושג שקשה להבין, אבל עם זמן, תרגול, כנות ומודעות זה יהפוך ברור. עשו הפרדה בין הדברים שאתם אוהבים לבין הדברים שאתם נצמדים אליהם. אלה שני דברים שונים - אהבה באה ממקום טהור, היצמדות באה ממקום של פחד. ברגע שתתנתקו מכל הנספחים המצורפים, תוכלו להיות שלווים וסבלניים.

15. ותרו על הצורך לעמוד בציפיות של אחרים
הרבה יותר מדיי אנשים חיים חיים שהם לא שלהם. הם חיים את חייהם בהתחשב במה שאחרים חושבים שטוב ונכון להם; לפי מה שההורים אומרים, החברה מכתיבה, החברים מצפים והממשלה קובעת. התרבות בה אנחנו חיים סוללת "נורמה" שגורמת לנו להתעלם מהקול הפנימי שלנו ולאבד שליטה. עם הזמן, אנחנו שוכחים מה עושה אותנו מאושרים ומה אנחנו רוצים. אל תתנו להסחות דעת להסיט אתכם מהדרך שאתם סוללים.

אושר

 

Next Post
Sign Up for Free Daily Posts!
Did you mean:
Continue With: Google
By continuing, you agree to our T&C and Privacy Policy
Sign Up for Free Daily Posts!
Did you mean:
Continue With: Google
By continuing, you agree to our T&C and Privacy Policy